Loading

На сайті президента України з’явився новий указ про введення воєнного стану на всій території держави

27.11.2018
На сайті президента України з’явився новий указ про введення воєнного стану на всій території держави

АПУ опублікувала ще один документ про введення воєнного стану

Удень 27 листопада на сайті президента України опубліковано указ №392 про внесення змін у рішення Ради національної безпеки і оборони про введення воєнного стану.

Зміни внесено в пункт 3 початкового рішення РНБО, затвердженого указом №390.

"Запропонувати президенту України ввести з 14.00 26 листопада 2018 року воєнний стан в Україні строком на 30 діб – до 14.00 26 грудня 2018 року", – ідеться в новому документі.

В указі нічого не зазначено про те, що воєнний стан вводять в окремих регіонах, а не на всій території держави.

26 листопада Рада нацбезпеки і оборони запропонувала президенту Петрові Порошенку ввести воєнний стан на 60 діб. Порошенко виніс це питання на розгляд Верховної Ради, але пізніше уточнив, що воєнний стан потрібно ввести на місяць, щоб він не вплинув на перебіг підготування до президентських виборів.

Проект закону про затвердження указу президента України про введення воєнного стану на 30 діб підтримало 276 нардепів. У текст законопроекту внесено поправку, згідно з якою особливий режим поширюється на 10 областей України. Водночас зазначено, що Рада затвердила указ із порядковим номером 393, якого немає ні на сайті парламенту, ні на сайті президента.

На сайті глави держави відсутній також указ №391 (за 390-м одразу 392-й), але він є на порталі Ради. Також на сайті парламенту з’явився текст указу "Про введення воєнного стану" без номера, у ньому йдеться, що особливий режим діє 30 діб із 14.00 26 листопада.

Удень 27 листопада в Адміністрації Президента виданню "ГОРДОН" повідомили, що указ №391 буде опубліковано в офіційній пресі 28 листопада. "Воєнний стан буде оголошено в 10 областях о 14.00 28 листопада, за що і проголосували депутати", – сказали в адміністрації.

Зміст указу №393, про який ідеться в ухваленому законопроекті, досі невідомо.

Необхідність уведення воєнного стану виникла у зв’язку з тим, що 25 листопада РФ захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. По кораблях відкривали вогонь. За даними ВМС України, троє українських військовослужбовців дістали поранення.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-na-sajti-prezidenta-ukrajini-z-javivsja-novij-ukaz-pro-vvedennja-vojennogo-stanu-537884.html”