Loading

В Індії зафіксовано поширення смертельного вірусу Ніпах

26.05.2018
В Індії зафіксовано поширення смертельного вірусу Ніпах


Щонайменше 11 осіб загинуло в штаті Керала на півдні Індії від смертоносного вірусу Ніпах, який поширюється летючими мишами і лисицями. Як повідомляє The Wall Street Journal, на даний момент немає жодних ліків від цього вірусу, а його симптоми можуть варіюватися від симптомів респіраторної інфекції до гострого енцефаліту.

За даними влади штату, з 13 осіб, у яких був діагностований даний вірус, загинули 11, дві, що залишилися в живих знаходяться в критичному стані. У числі загиблих медсестра, яка надавала допомогу хворим.

Видання підкреслює, що ВООЗ класифікує вірус як такий, що носить епідеміологічну загрозу і вимагає термінових досліджень. Зазначається, що на даний момент під наглядом лікарів перебувають 10 осіб, у яких підозрюють наявність вірусу. Влада штату намагається зрозуміти, яким чином він поширюється.

Кажани були виявлені в колодязі, з якого мешканці будинку, в якому була зафіксована перша смерть від вірусу, брали воду. Деякі з цих тварин були спіймані, на даний момент їх досліджують фахівці. Відзначається також, що в сусідньому штаті Карнатака під наглядом перебувають дві людини, у яких зафіксовані симптоми вірусу після відвідування Керали.

Вірус Ніпах вперше виявили в 1998 році у свиней, вже до 1999-го його жертвами стали понад сто осіб. Спалахи відзначали у Сінгапурі, Малайзії і Бангладеш, а також у кількох районах Індії.

Раніше вчені заявили про те, що вірусний гепатит став однією з головних причин смертей та інвалідності по всій земній кулі. Захворювання забирає більше життів, ніж малярія, туберкульоз та ВІЛ.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/v-indiyi-zafiksovano-poshirennya-smertelnogo-virusu-nipah-278811_.html”