Loading

ОЗХЗ підтвердила використання бомб з хлором в Сирії

16.05.2018
ОЗХЗ підтвердила використання бомб з хлором в Сирії


Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила факт застосування бомб з хлором під час лютневої атаки на сирійське місто Серакиб, яке контролювалося силами, що воюють проти режиму Башара Асада, повідомляє "УНН".

На місці події були знайдені два циліндра з-під хлору, а взяті проби показали аномальну присутність цього хімічного елемента у місцевому середовищі. Крім того, експерти ОЗХЗ отримали свідчення від людей у лікарнях та медпунктах, які підтвердили застосування хімічної зброї.

"Я рішуче засуджую триваюче використання токсичних хімічних речовин в якості зброї ким завгодно з-за будь-якої причини і в будь-яких обставинах. Такі дії суперечать однозначній забороні на хімічну зброю, що закріплено в Конвенції про хімічну зброю", — зазначив директор ОЗХЗ.

Організація не повідомляє, яка із сторін застосувала хімічну зброю 4 лютого, оскільки це не входить в її мандат.

Раніше, при хіматаці в сирійській Думі загинули щонайменше 70 осіб — волонтери. За даними центру, отруйна речовина містилося в бомбі, яку скинули з вертольота.

Нагадаймо, раніше з окупованої урядовими військами східної Гути евакуювали ще 2872 мирних мешканця і бійців опозиційних угруповань. Загалом минулого місяця небезпечний регіон залишили щонайменше 12,5 тисяч людей, для цього сирійська армія відкрила гуманітарний коридор.

Урядові війська Сирії взяли під контроль більше половини території східної Гути і продовжують вести наступ на позиції повстанців. Під час боїв, які загострилися 11 березня, урядовим військам вдалося відрізати від підконтрольної повстанцями Гути два стратегічно важливих міста – Думу та Харасті.

Раніше Рада безпеки ООН з другої спроби голосами усіх 15 членів ухвалив резолюцію з вимогою 30-денного перемир’я в Сирії. У документі наголошується на тому, що перемир’я має бути введено негайно, але резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму "тиші". Попри це, війська Асада продовжили обстріли мирних кварталів.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/ozho-pidtverdila-vikoristannya-bomb-z-hlorom-v-siriyi-277915_.html”