Loading

Хіматаку в Сирії підготували іноземні спецслужби - Лавров

13.04.2018
Хіматаку в Сирії підготували іноземні спецслужби - Лавров


Глава міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що не було ніякого застосування хімічної зброї, і що хіматака в сирійському місті Дума — "постановка русофобскої держави", повідомляє "РІА Новини".

За словами російського міністра, у Москви є неспростовні докази, що можлива хімічна атака в сирійському місті Дума була постановкою.

"До неї доклали руку спецслужби однієї держави, яка зараз рветься бути в перших рядах русофобської кампанії", — підкреслив російський чиновник.

При цьому він додав, що в Сирію вже виїхала місія експертів Організації по забороні хімічної зброї.

"Вона повинна прибути в Дамаск, на мою думку, завтра вранці, і ми розраховуємо, що без зволікання вона поїде в Думу, де ніяких підтверджень застосування хімічної зброї, хлору або будь-якої іншої речовини, наші фахівці, які обстежили це місце, не виявили", — сказав Лавров.

Президент США Дональд Трамп пообіцяв прийняти рішення щодо Сирії "досить скоро", де 7 квітня війська Башара Асада застосували хімічну зброю в місті Дума проти цивільного начелення, внаслідок чого загинули близько 70 осіб. У разі проведення військової операції в ній можуть взяти участь ВПС Франції та Британії.

Очільники урядів Італії та Німеччини заявили, що їхні держави не братимуть безпосередньої участі у військовій операції проти Асада.

Водночас, ударна група ВМС США готова вразити цілі у Сирії. Два есмінці США, озброєні крилатими ракетами Томагавк, реактивні літаки і підводні човни знаходяться в стані готовності завдати військового удару по цілях у Сирії.

Детальніше про перебіг конфронтації навколо Сирії, яка виникла в результаті хімічної атаки ВПС Асада по місту Дума в передмістях Дамаска, читайте в матеріалі ZN.UA "Хімічна атака в Сирії: хроніка подій".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/himataku-v-siriyi-pidgotuvali-inozemni-specsluzhbi-lavrov-275067_.html”