Loading

У Московському патріархаті прокоментували заяву Порошенка про те, що РПЦ більше немає місця в Україні

08.11.2018
У Московському патріархаті прокоментували заяву Порошенка про те, що РПЦ більше немає місця в Україні

 Петро Порошенко

Керівник прес-служби УПЦ МП Василь Анісімов заявив, що в Україні налічується 20 мільйонів прихильників Московського патріархату.

Про це Анісімов сказав, коментуючи слова Петра Порошенка про те, що РПЦ нічого робити в Україні, пише ТАСС.

"До УПЦ відносять 17-20 млн населення. Як вони можуть всіх цих людей вигнати? Організувати гоніння, шельмування, чим вже займаються, вони можуть", — сказав він.

Анісімов звинуватив главу держави у невігластві.

"Нашому президенту то лаври рівноапостольного князя Володимира — творця церкви — спокою не дають, то Нерона — гонителя християн, і це як раз другий випадок. Абсурдно гнати церкву, яка народилася тут тисячу років тому, сформувала нашу ментальність, наш народ. Я це все відношу до тотального невігластва", — зазначив він.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акту про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створення в Києві стравропігії і визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Української церкви.

За словами предстоятеля УПЦ КП Філарета, томос буде отримано після обрання предстоятеля патріархату на об’єднавчому соборі.

15 жовтня Синод РПЦ прийняв рішення відмовитися від євхаристійного спілкування з Константинополем через підготовку Фанаром автокефалії Української православної церкви. Тепер за молитву в "заборонених" храмах Константинопольського патріархату священнослужителів Російської православної церкви чекає покарання, а віруючі будуть зобов’язані покаятися в цьому гріху на сповіді.

Крім того, глава РПЦ Кирило заявив, що Константинопольський патріархат, визнавши канонічність УПЦ КП і УАПЦ, впав у розкол.

Константинопольський патріархат не розриватиме відносини з Російською православною церквою і продовжить поминати Московського патріарха в порядку, встановленому в диптиху.

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що РПЦ рано чи пізно буде змушена змиритися з рішеннями Синоду Константинопольського патріархату щодо Української церкви.

Архієпископ Телмісскій Іов в інтерв’ю ВВС заявив, що з 11 жовтня 2018 року ієрархи всіх українських церков в очах Фанара мають однаковий статус — кліриків Вселенського престолу. Таким чином, з канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує.

Владика Іов зазначив, що Вселенський патріарх має абсолютне право проголошувати автокефалію, це його привілей, якщо ж РПЦ сумнівається щодо цього, вона повинна відректися від власної автокефалії. Іов допустив, що в відношенні РПЦ будуть застосовані "певні заходи" в разі подальшого опору автокефалії Української церкви.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100₴ Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559₴

Передплатити зараз
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/u-moskovskomu-patriarkhati-prokomentuvali-zajavu-poroshenka-pro-te-shcho-rpts-bilshe-nemaje-mistsja-v-ukrajini-2506028.html”