Loading

Обшуки у “РИА Новости”: з’явилися нові подробиці

16.05.2018
Обшуки у “РИА Новости”: з’явилися нові подробиці


Після обшуків 15 травня київська редакція російського інформагентства “РИА Новости” не працює.

Обшуки провели у кількох співробітників агентства, їх допитає СБУ в якості свідків, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ТСН.

Керівнику українського представництва російського інформагентства Кирилові Вишинському вночі оголосили про підозру. Він уже не в Києві, затриманого перевезли у Херсон – бо саме там зараз працює прокуратура Автономної Республіки Крим, яка розслідує справу.

Після затримання Вишинського, слідчі розповіли, що Москва йому щедро платила за антиукраїнську діяльність – 50 тисяч євро щомісяця, надала російське громадянство і навіть нагородила медаллю “За повернення Криму”.

“Є аудіо-, відеозаписи дій цієї людини, що доводять його роботу на російські спецслужби. Я вважаю, що хоча й запізно, але правильно, що СБУ документує, фіксує і затримує осіб, які працюють проти інтересів нашої країни”, – прокоментував нардеп Антон Геращенко.

До Херсона Вишинського привезли опівдні. Зараз він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання СБУ Криму. І саме місцевий суд обиратиме підозрюваному запобіжний захід.

Адвокат затриманого заявив, що його клієнт не визнає оголошену йому підозру і розцінює затримання як провокацію. Захисник також додав, що Вишинського ще не допитували.

Найпевніше, запобіжний захід Вишинському обиратимуть 17 травня. Стаття кримінального кодексу “Державна зрада” передбачає позбавлення волі від 10 до 15 років.


Як раніше писала “НАРОДНА ПРАВДА”, журналіста та керівника інформаційного агентства “РІА Новини України” Кирила Вишинського внесли до “Чистилища” українського сайту “Миротворець”. СБУ сьогодні, 15 травня, провела обшуки у офісі інформагентства, що знаходиться за адресою Шота Руставелі, 16.

Додамо, що працівники СБУ знайшли докази антиукраїнської діяльності “РИА Новости Украина”, а саме організацію проплачених антиукраїнських атак та участь у дезінформаційній війні. Дії осіб можна розглядати за ст. 111 Кримінального кодексу України за фактом державної зради.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/05/16/obshuky-u-rya-novosty-z-yavylysya-novi-podrobytsi/”