Loading

День числа Пі: як відзначають найматематичніше свято

14.03.2018
День числа Пі: як відзначають найматематичніше свято

Свято співпадає з днем народження Альберта Ейнштенйна
Крім офіційних, традиційних та церковних свят існують ще є неофіційні, такі як, наприклад, день числа Пі, який у світі прийнято відзначати 14 березня о 1:59:26 годині.

Число Пі — це математична константа, яка виражає відношення довжини кола до його діаметру.

Фахівці стверджують, що математичні розрахунки з використанням числа "Пі" проводилися ще при будівництві Вавилонської вежі. Але стародавні майстри недостатньо точно прорахували пропорції при будівництві, тому проект так і не був вдало завершений.

Вперше позначенням цього числа грецькою літерою π скористався британський (валлійський) математик Вільям Джонс (1706), що походить від грецького слова "периферія" – περιφέρεια.

Пам’ятник числу Пі

Свято бере початок у 1987 році, коли американський фізик Ларрі Шоу випадково з’ясував, що дата 14 березня, записана в прийнятій в США формі — 3/14, збігається з першими трьома цифрами числа "Пі".

З тих пір цей день став "червоним" і в календарі студентів та математиків по всьому світу.

Цікаво, що цей день співпадає і з днем народження знаменитого вченого, одного з найвидатніших фізиків ХХ століття Альберта Ейншейна.

ТРАДИЦІЇ

Як і в кожного свята, у дня числа "Пі" також є своє традиції святкування і вони досить цікаві та веселі, цей не дивно, коли головними учасниками є студенти.

У багатьох країнах на честь числа "Пі" навіть організовують кулінарні поєдинки.

На честь 30-річної річниці дня числа "Пі" створив спеціальний дудл, на якому пропонує рецепт яблучного пирога від відомого шеф-кондитера і засновника знаменитої пекарні пончиків Cronut Домініка Анселя. Він розкриває секрети смачної начинки і приготування солоної карамелі.


Що ще цікавого відомо про число "Пі"

Як повідомляв портал "Знай.ua", 14 березня не стало видатного британського фізика-теоретика Стівена Хокінга. Вченийпомер на 77 році життя.Джерело статті: “https://znaj.ua/popcorn/den-chysla-pi-yak-vidznachayut-najmatematychnishe-svyato”