Loading

Проблеми і радощі лікаря Тетяни Володимирівни

06.12.2018
Проблеми і радощі лікаря Тетяни ВолодимирівниБагатодітна родина Буренків нещодавно отримала чотирикімнатну квартиру у новому будинку. Новобудову звело Олександрівське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів, де працює голова сім’ї – Сергій Павлович. Дружина – Наталія Анатоліївна разом з чоловіком та дітьми радо прийняли цю новину, хоча ще мають чимало проблем з облаштуванням свого нового «гніздечка». Та, як кажуть, дарованому коню у зуби не дивляться. А своє, то є своє.
Розділяє радість цієї сім’ї і Тетяна Володимирівна Крива. Вона – лікар загальної практики сімейної медицини центральної районної лікарні й добре знає і маленьких, і дорослих Буренків. Особливо, дітвору.

Тетяна володимирівна= крива.
Тетяна Володимирівна Крива.
Приміром, старшенький – одинадцятирічний Владислав дуже відповідальний хлопчик, вчиться добре, у школі його лише хвалять, добрий мамин і батьків помічник. Дмитрик, якому десять років, трішки бешкетник вдома, а на уроках – завжди серйозний. Восьмирічна Валерія та семирічна Маринка – спокійні і врівноважені, з охотою відвідують музичну школу, не цураються хатньої роботи. П’ятирічний Ярослав також вже особистість, але у дитячий садочок аж ніяк ходити не хоче, йому б дома бавитися, з бабусею Надею. Лука, якому тільки два роки, знає багато віршиків і прагне швидше навчитися читати, щоб самому розуміти, про що ж ті такі яскраві книжечки, які читає йому мама.
На дільниці у Тетяни Володимирівни і ще одна багатодітна сім’я – Альшевських. Подружжя – Павло Георгійович та Лілія Миколаївна також дружнє, працьовите, а діти завжди доглянуті та нагодовані. У них їх п’ятеро – Аня, Андрійко, Максимко, Альбіна та Міша. Батьки ж, мов ті бджілки, постійно у клопотах про дітей – готують їсти, перуть, вчать з ними уроки.
А загалом на дільниці, яку обслуговує лікар Крива, проживає більше двох тисяч осіб, з яких 28 дітей до одного року, майже двісті дітей шкільного віку, 900 пенсіонерів, решта – працездатне населення. До речі, на обліку у сімейного лікаря і вагітні жінки. Зараз їх дев’ять. І з прикрістю відзначає, що у нинішній час мало практично здорових породіль. Одне з основних захворювань – анемія. Це все недолік їхнього харчування, вважає лікар. А воно, тобто харчування, повинне бути збалансованим та калорійним, бо треба виносити і народити здорову дитину. Про це і розповідає лікар майбутнім мамам.
Проблеми і= радощі= лікаря= тетяни= володимирівни
Слідкує Тетяна Володимирівна і за тим, щоб малюкам вчасно робили потрібні щеплення. Добре, що всі мами розуміють важливість цієї медичної процедури, тому від неї ніколи не відмовляються.
Школярі до лікаря, як правило, звертаються з простудними захворюваннями – бронхітом, ангіною, гострою вірусною інфекцією, гострою респіраторною інфекцією, і то лише у холодний час. Та є ще, на жаль, така категорія дітей, які часто хворіють, не дивлячись, чи то спека, чи то мороз на вулиці. У цих хлопчиків та дівчаток недостатньо сильний імунітет.
- Їм раджу їсти побільше фруктів і овочів, пити трав’яні збори, частіш провітрювати приміщення, в якому знаходяться, частіше бувати на свіжому повітрі і, звичайно ж, загартовувати свій організм, — розповідає Тетяна Володимирівна. – Приміром, обливатися холодною водою, обтиратися вологим рушником. А старшокласникам рекомендую під час купання під душем міняти гарячу і холодну воду. Звичайно ж, без медикаментів також важко обійтися, але намагаюся їх застосовувати не часто. Для підвищення імунітету цим дітям призначаю мікстури «Афлубін» та «Імунал». Вони досить ефективні та й на гаманець батьків не сильно відчутні.
Проблеми і= радощі= лікаря= тетяни= володимирівни
Лікар добре розуміє, що лікуватися зараз досить дороге задоволення та й статки у всіх різні, в основному – невисокі, тому і меншим, і дорослим наполягає все ж загартовуватися – надійний засіб від усіх хвороб наших пращурів.
Не соромиться лікар, при потребі, інколи і за допомогою до колег – хірургів, травматологів чи лор-лікарів звернутися.
У людей похилого віку свої хвороби. І в основному це – гіпертонія. А піднімається тиск, то й хронічні хвороби загострюються. І тоді вже треба обережно вести боротьбу у комплексі – з усіма «болячками». Та й доброго, теплого, заспокійливого слова пенсіонери завжди потребують. А інколи просто хочуть поговорити – душу свою вилити. Тому Тетяна Володимирівна, як не поспішає, а присяде, обов’язково вислухає, порадить.
Як краще вести боротьбу з хворобами, Тетяна Володимирівна знає і пам’ятає ще з студентської лави, але ж час і розвиток медицини не стоїть на місці – з’являються нові методики лікування, нові медичні препарати. Тому лікар намагається бути завжди в курсі всіх новинок. У цьому їй допомагають щомісячні конференції, які проводить Кіровоградське обласне управління охорони здоров’я і які вона з ентузіазмом відвідує. А ще – свіжі номери журналу «Педіатрія», газети «Наше здоров’я» та іншої сучасної медичної літератури.
Дніпропетровський медичний інститут Тетяна Володимирівна, яка виросла у Кривому Розі, закінчила ще у 1991 році. Її спеціальність за дипломом – педіатрія. Інтернатуру проходила в лікарні в Олександрівці, звідки родом її чоловік – також лікар. Тут молода сім’я і оселилася. Тринадцять років лікар Крива опікувалася малечею, дехто з яких зараз вже й студенти. А у 2004 році, коли назріло питання про організацію у районі відділення загальної практики сімейної медицини, охоче погодилася освоювати нову, більш широку, спеціальність. Пройшла піврічні курси у спеціалістів Харківського медичного інституту і приступила до роботи.
Коло її обов’язків на новій посаді, звичайно ж, значно розширилося. Тетяна Володимирівна тепер здійснює багаторічне спостереження за всіма членами сім’ї, включаючи дітей і пенсіонерів, організовує профілактику, своєчасно виявляє і лікує найбільш поширені захворювання, надає екстрену і невідкладну допомогу, виконує медичні маніпуляції, проводить реабілітаційні заходи… В лікувальній палітрі лікаря, окрім сучасних медикаментозних засобів і лікувальних технологій, представлені і різноманітні методи нетрадиційної медицини, фітотерапія та масаж.
Зараз у відділенні загальної практики сімейної медицини Олександрівської ЦРЛ, крім Тетяни Володимирівни Кривої, працює ще два лікарі – Алла Сергіївна Сухонос та Людмила Пилипівна Тимченко, шість медсестер — Антоніна Василівна Гарбуз, Світлана Іванівна Гирич, Ольга Вікторівна Шарутенко, Людмила Миколаївна Безчасна, Тетяна Михайлівна Гончаренко та Тетяна Григорівна Єрух, які роблять все можливе, щоб зберегти олександрівцям здоров’я.