Loading

Батьки, діти та іграшки

06.12.2018
Батьки, діти та іграшки


Коли батьки вирушають у турне по крамницям та базарах у пошуках подарунків для своїх чад. І найчастіше такими подарунками стають різноманітні іграшки та забавки. Проте мало хто задумується над тим, наскільки якісними та безпечними є дитячі іграшки, адже перш за все вони не повинні шкодити здоров’ю дітей.

Батьки, діти= та= іграшки.

Час вiд часу управлiння захисту прав споживачiв та санітарно-епідеміологічна станція проводять рейди з перевiрки дитячих товарiв. Як не прикро, але їхнi результати бувають невтiшними. Великий вiдсоток цього товару реалiзовується без вiдповiдних документiв, якi б пiдтверджували їхню якiсть, тобто без сертифiкатiв вiдповiдностi. Здавалося б, дитячi iграшки мали б виготовлятись тiльки з екологiчно чистої сировини без шкiдливих домiшок. Мало того, вiдповiдати психiчним та фiзичним особливостям тiєї категорiї населення, яким вони безпосередньо адресованi. Але дуже часто до рук дiтей потрапляють забавки з перевищеною допустимою нормою шкiдливих речовин. Україна просто завалена китайськими, польськими, турецькими iграшками, з яких бiльш нiж 70 вiдсоткiв — небезпечнi для здоров’я дiтей.

Неабияке занепокоєння викликають м’якi iграшки — немiцний ворс, неприємний запах, що може викликати алергiю. Iнколи зустрiчаються отруйнi барвники. Це тодi, коли дiти все, що є в руках, тягнуть до рота i можуть отруїтись. Уже почали майорiти новорiчнi прикраси на ялинки, дощик, гiрлянди, а саме вони займають лiдируючi позицiї за вмiстом шкiдливих речовин. Спитаєте, як таке може бути? Адже такі товари-іграшки внесені до переліку продукції, що підлягають обов’язковій сертифікації в Україні. Отож, вони мали б ретельно перевірятися за низкою показників безпеки. Проте більшість дитячих іграшок, які зараз є у продажу, – закордонного виробництва, і, скажімо, в іграшках китайського виробництва вміст фталатів просто не досліджується, а іграшки, привезені з Німеччини, Великобританії, Італії, вироблені за однією рецептурою і технологією, але в різних країнах, часто істотно відрізняються за показниками якості та екологічної безпеки. Спричинено це тим, що, скажімо, європейські виробники, розширюючи своє виробництво, розміщують заводи в інших країнах (Кореї, Тайвані), використовуючи місцеву сировину, технологічні добавки і особливості виробництва.

Як зазначають лікарі, при вдиханні пар фенолу в дітей відбувається запалення слизових оболонок. При попаданні в травний тракт вражаються печінку і нирки. В результаті — опіки на шкірі, нудота, блювота, поразка центральної нервової системи. Формальдегід є одним із найнебезпечніших речовин. Він викликає сильні токсичні реакції — блювоту, кашель, спазми бронхів.

Лікарі також звертають свою увагу на те, що іграшки можуть принести шкоду не тільки своєю "начинкою", але і зовнішнім виглядом. Прилавки магазинів набиті страшними іграшками, здатними змінити психіку дітей. Якщо за санітарно-гігієнічними показниками іграшок ще стежать, то їхній зовнішній вигляд не контролює ніхто.