Кулеба гарантує: ми діємо так, щоб у лютому нападу Росії не буде

Кулеба назвав візити світових політиків, які ледь не щодня відвідують Україну, гарантією ненападу Росії. Нинішня міжнародна підтримка — найбільша з 2014 року.

Кулеба
Дмитро Кулеба — брифінг для ЗМІ. Фото — скрін відео

Представники Великобританії, Польщі, Канади, Туреччини приїжджають не лише для демонстрації підтримки, а й надання реальної військової допомоги, сказав Кулеба на брифінгу для ЗМІ 4 січня.

Об этом сообщает Скелет РУ

Президент України зустрівся з Борисом Джонсоном, прем’єр-міністром Великобританії, Еджепом Ердоганом, Президентом Туреччини, Марком Лютте, прем’єр-міністром Нідерландів. Прем’єр-міністр України Шмигаль прийняв польського колегу Тадеуша Моравецького. Кулеба зустрічався з міністрами зовнішніх справи Греції, Швеції, Іспанії, Нідерландів, Гватемали, найближчим часом відбудеться контакт з урядовцями Нової Зеландії.

наступного тижня зустрічей буде ще більше, впевнений чиновник. І це — не випадковість, а цілеспрямована політика:

"Коли загроза нападу Росії почала зростати, ми запропонував партнерам відвідувати нашу країну з візитами саме у січні та лютому , щоб підтримати нашу державу та знизити ризик ескалації".

Під час візиту Ерджепа Ердогана були підписані угоди про вільну торгівлю, зростання товарообороту до 10 мільярдів доларів та випуск безпілотників на українських оборонних підприємствах. Подібного рівня угоди не підписуються в умовах майбутньої війни, тому її ймовірність все менша, впевнений Кулеба.

Україну також запрошено на зустріч «Бухарестської дев’ятки», до якої вона долучить разом з Францією. Це об’єднання 9-ти країн Центральної та Східної Європи — членів НАТО — на якому обговорюватимуться питання посилення заходів безпеки Північноатлантичного альянсу.

Андрій Єрмак, не зважаючи на свою хворобу, продовжує брати участь у робочому процесі. Кулеба сподівається, що він одужає на дату чергової зустрічі у Нормандському форматі.

США завчасно попередили Україну про можливі провокації Росії, підкреслив очільник МЗС. Українська розвідка ще не надала інформацію щодо ймовірного поширення «фейкового» відео з ніби-то атакою ЗСУ, але вона вчасно отримала матеріали закордонних партнерів.

Нагадуємо про візити та підтримку міжнародних партнерів України у протистоянні з Росією:

  • Президент Туреччини виступає посередником у перемовинах між Україною та Росією;
  • Борис Джонсон, Прем’єр-міністр Великобританії, прибув до Києва для серйозної розмови з Зеленським;
  • Польща долучиться до підсилення обороноздатності України;
  • Данія готова підтримати Україну зброєю;
  • Канадська міністерка оборони спілкувалась з міноборони Резніковим про безпекові питання.
Читати також:
Кулеба: у Зеленського була чергова розмова з президентом Франції Цього тижня прем’єр Британії Джонсон відвідає Україну Кулеба про відключення Росії від SWIFT: закордонні партнери дебатують
Поділитись
Автор: Олена Бурдейна

Источник: Инсайдер РУ